معرفی کتاب: حق جو و حق شناس

حق جو و حق شناس

حق جو و حق شناس؛ علامه سید شرف الدین موسوی عاملی؛ گزینش و بازنویسی: علی اصغر مروج خراسانی؛ انتشارات بنیاد معارف اسلامی؛ چاپ نهم؛ پاییز 1387

حق جو و حق شناس ترجمه و باز نویسیی از کتاب حق جو و حق شناسبزرگ و معروف "المعراجعات" است. که شامل نامه نگاریهایی بین علامه سید شرف  الدین موسوی(مولف) و شیخ سلیم بشری (رئیس وقت دانشگاه الازهر مصر) است. محتوای نامه ها سوالاتی تاریخی، تحلیلی در باره فرق تشیع و تسنن است که سرانجام به اقرار شیخ الازهر به حقانیت مکتب تشیع می انجامد. مکاتبات کاملا منطقی و بدور از هر گونه احساسات است و در آن بسیاری از مسائل تاریک ذهنی هر دو طیف  روشن می شود. زمان مکاتبات به حدود یک قرن پیش برمیگردد. شیوه استدلالات و منطق کتاب آنقدر قوی و روشن است که راه را برای هر کس که خواهان حق باشد به خوبی روشن می کند به طوری که احتمالا هیچ عذری برای نپذیرفتن راه حق نخواهد داشت.

مطالعه ی این کتاب برای شیعیان مفید است تا بیشتر از مرامشان بدانند و برای اهل سنت نیز مفید  است تا راه حق را دریابند و بدون هرگونه تعصب در آن قدم بنهند .

این کتاب به قلم حجت الاسلام محمد جعفر امامی ترجمه شده و توسط حجت اسلام مروج خراسانی بازنویسی شده و به صورت گفت و شنود درآمده تا استفاده از آن برای جوانان آسان تر باشد.

کتاب های دیگر در این زمینه : شبهای پیشاور ، آنگاه هدایت شدم ... 

خلاصه برداری: دارد؛ نت برداری: ندارد؛ مطالعه شده در تابستان 1388

/ 0 نظر / 62 بازدید