از قاهره تا تهران؛ آنجا معترضی اینجا اغتشاشگر!!!

بسم الله الرحمن الرحیم

از قاهره تا تهران؛ آنجا معترضی اینجا اغتشاشگر!!!

بی مقدمه برای کسانی که هنوز شاید با بیانیه ی موسوی دلشان کمی بلرزد باید نکاتی را روشن کرد؛

اولا زمانی می توان ادعا کرد که انقلابی به خارج از مرزهای خود نفوذ کرده که اثرات موفقیت درآن ظاهر باشد.

آیا جنبش سبز -جنبشی که خواسته یا ناخواسته از سوی دولتهایی حمایت شد که یا خود صبغه ی استعمارگری داشتند و یا وابسته و دست نشانده ی امریکا و غرب بودند - جنبشی موفق و پیروز بود تا امروز بتوان ادعا کرد که انقلاب مصر متاثر از جنبش سبز است؟

این در حالی است که انقلاب اسلامی ماهیتی ضد استکباری ، ضد استبدادی و در راستای احیای استقلال کشور داشت . همان هدفی که امروز مردم مصر در پی تحقق آن هستند. لذا شباهت انقلاب مصر به شورش های تهران سخنی گزاف است.

ثانیا این ادعا مضحک و ابلهانه نیست که حسنی مبارک تلویحا حمایت خود را از جنبش سبز در جریان آتش افروزی های خیابانی فتنه 88 اعلام کند و آنگاه مردم مصر با الهام از این جنبش علیه مبارک قیام کنند؟

ثالثا بررسی اجمالی قیام مردم تونس و مصر، به خوبی روشن می کند محدودیتهایی که در سالهای متمادی از طرف حکومت وابستگان امریکا نسبت به باورهای دینی مردم این کشورها لحاظ می شد، از جمله اساسی ترین علل قیام ملت مصر و تونس است و به همین دلیل است که از جمله اولین اقدامات آنان پس از آزادی، اقامه ی نمازهای جماعت و جمعه بود.

حال چگونه می شود این جنس از قیام گسترده ی یک ملت را با شورشی مقایسه کرد که - اگر خوش بینانه بنگریم- عده زیادی از شورشیانش با الفبای احکام شرع و دین ناآشنا بودند و در موارد زیادی مثل نماز جمعه آیت ا... هاشمی ، روزه خواری روز قدس ، به آتش کشیدن مسجد و... این مساله را اثبات کردند.

رابعا سخنگوی کاخ سفید بلافاصله بعد از نماز جمعه نسبت به بیانات رهبر انقلاب موضعگیری کرده و گفته ((ایران بعد از سرکوب تظاهرات در سال 88 صلاحیت اظهار نظر در مورد قیام مردم مصر را ندارد)). باید به  حمایت صریح کاخ سفید از جنبش سبز و ارتباطش به حمایت از حسنی مبارک و حاکمیت مستبد مصر توجه کرد!!!

خامسا چرا هنوز هیچ یک از کشته های مردم در خیابانهای قاهره مانند ندا آقاسلطان و ترانه موسوی در رسانه های به اصطلاح آزادی خواه تبدیل به نماد مبارزه علیه استبداد نشده اند؟

و آخر جنبش سبز حتی با شعارهای به ظاهر بشر دوستانه در راستای منافع امریکا، یعنی بزرگترین دشمن استقلال یک ملت شکل گرفت و علیه حاکمیتی مستقل شعار داد. عقب نشینی نظام اسلامی در مقابل مطالبات فتنه گران مستلزم عقب نشینی از مواضع عزت مندانه برابر امریکا و عقب نشینی از برگزاری مستقل انتخابات بود، در حالی که قیام ملت مصر مستقیما وابستگی مبارک را نشانه گرفته و طبیعتا حد اقل نتیجه آن، عقب نشینی حاکمانش از وادادگی به امریکا و سلب استقلال مصر است.

منبع : http://haftgonbad.blogfa.com/post-145.aspx البته با تصرفات فراوان و با تشکر از دوست عزیزم سید عباس مرادی

 

/ 4 نظر / 45 بازدید
م.ع.ورع

استفاده کردیم. خیلی خوب و با استدلال نوشته شده بود اگر کسی هست که به این حرف های میر حسین نخندد خودش را سریعا به یک دکتر روانپزشک معرفی کند.

محمد ثقفی

دکونو بستی؟

یک برادر

قبول دارم اما تناقض های حرف های رهبر از موسوی و حتی احمدی نزاد هم بیشتره... اما مهم اینه که حکومت ظالم جماعت با اصلاح طلبان یا بدون اون ها مردمی نمی شه و محکوم به سقوط هستش...

کاوه

به راستی که قدرت حکومتهای فاسد بسته به میزان خریت ملت هاست. و به راستی که حکومت اسلامی را جز با قدرت خریت ملت بقایی نیست. افسوس از این امت خر...